Manufacturers


Cekol C-40 Specjalna zaprawa szpachlowa do beztaśmowego spoinowania płyt g-k 16 kg.


  • Code: 45535
  • Weight: 20 kg
  • Availability: On order
  • Manufacturer: CEKOL
  • Price: 66.75 zł
  • Tell a friend

 

 ZASTOSOWANIE:

CEKOL C-40 jest doskonałym materiałem do ręcznego spoinowania płyt kartonowo-gipsowych bez konieczności stosowania taśmy wzmacniającej. Znajduje również zastosowanie również przy uzupełnianiu pęknięć i rys powstałych na powierzchni ścian i sufitów.

WŁAŚCIWOŚCl:

CEKOL C-40 jest suchą mieszanką wysokiej jakości gipsów, wypełniaczy i środków modyfikujących. Zawiera specjalne włókna celulozowe i poliamidowe. Przeznaczony jest do spoinowania płyt kartonowo-gipsowych i gipsowych. CEKOL C-40 jest nietoksyczny w użyciu i podczas eksploatacji. Jest produktem łatwym w użyciu, o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy dodatków CEKOL C-40 jest produktem o podwyższonej wytrzymałości i elastyczności, co pozwala na rezygnację z użycia taśmy. CEKOL C-40 należy stosować wyłącznie wewnątrz budynków. Szlifowany, po całkowitym wyschnięciu, odpowiednio dobranym papierem ściernym lub siatką z poliwęglanu, daje idealnie gładką powierzchnię. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Zaprawa posiada doskonałą przyczepność do podłoży gipsowych i kartonowo-gipsowych, może być stosowana także na podłożach betonowych. Przed spoinowaniem powierzchnię i bruzdę należy starannie oczyścić z pyłu i elementów trwale z nią niezwiązanych. Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Elementy stalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie.

WYKONANIE:

Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości wody i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej, gęstej masy, stosując około0,45 litra wody na 1 kg suchego proszku. Należy wsypywać proszek do wody. Pozostawić na 2 minuty i dokładnie wymieszać. Po wymieszaniu masa jest gotowa do użycia. Spoinować płyty za pomocą narzędzi nierdzewnych (stalowych lub plastikowych). Zaprawę zużyć w ciągu 30 minut. Po wstępnym stwardnieniu zaprawy można przeprowadzić drobne, wykończeniowe korekty powierzchni. Ostateczne wygładzenie powierzchni wykonać należy, po całkowitym wyschnięciu zaprawy, papierem ściernym lub siatką poliwęglanową o coraz drobniejszym uziarnieniu. DANE TECHNICZNE:
Zaprawa spełnia wymagania: EN 13963 Typ 4B
Proporcje mieszanki: około 0,45 l wody na 1 kg suchego proszku
Czas zużycia zaprawy: 30 minut
Wydajność: 1 kg/około 7 metrów bieżących spoin
Temperatura wykonywania prac: + 5 st.C do + 25 st.C
Przyczepność do podłoża:
- płyt kartonowo-gipsowych: ≥ 0,4 N/mm 2
- beton: ≥ 1 N/mm 2
Wytrzymałość złącza >350 N
Początek wiązania: ≥ 60 min.
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 4 N/mm 2
Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 10 N/mm 2
Przyczepność do podłoża: ≥ 0,5 N/mm 2
Reakcja na ogień: A1
Produkt posiada: Atest PZH
Materiały Budowlane Gliwice