Kategorie

Producenci

WYNAJEM AUT


Cekol GS-100 Gips szpachlowy 20 kg.


  • Kod: 45548
  • Waga: 20 kg
  • Dostępność: Na zamówienie ⌛
  • Producent: CEKOL
  • Cena brutto: 22,84 zł
  • (Cena netto: 18,57 zł)
  • szt.
  • Poleć produkt

 

 ZASTOSOWANIE:

CEKOL GS-100 służy do uzupełniania ubytków, pęknięć w podłożach mineralnych do szpachlowania oraz wyrównywania ścian i sufitów. Stanowi doskonały podkład pod farby i tapety. Może być stosowany wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.

WŁAŚCIWOŚCl:

CEKOL GS-100 jest suchą mieszanką gipsu syntetycznego, najwyższej jakości wypełniaczy i dodatków modyfikujących, opóźniających wiązanie, uplastyczniających oraz zapewniających doskonałą przyczepność do podłoża. CEKOL GS-100 jest produktem ekologicznym, nietoksycznym i łatwym w stosowaniu. Stanowi podkład pod wykonywanie gładzi szpachlowej za pomocą produktów CEKOL GS-200 lub CEKOL C-45. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Zaprawa posiada doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, z cegły, gazobetonu, płyt i bloczków gipsowych oraz płyt kartonowo-gipsowych. Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Elementy stalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie. Farby, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć.
Uwaga:
Podłoża silnie chłonące wodę należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80.

WYKONANIE:

Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości wody (0,40 do 0,45 litra wody na 1 kg suchego proszku) i pozostawić na około 2 minuty. Wymieszać do uzyskania jednolitej gęstej masy. Bezpośrednio po wymieszaniu zaprawa jest gotowa do użycia i zachowuje swoje właściwości przez około 60 minut. Zaprawę nanosić na podłoże za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej lub plastikowych. Po wstępnym stwardnieniu masy powierzchnia nadaje się do szlifowania.DANE TECHNICZNE:
Zaprawa spełnia wymagania: PN-EN 13279-1 B1/20/2 tynk gipsowy
Proporcje mieszanki: 0,40 do 0,45 litra wody na 1 kg suchego proszku
Czas zużycia zaprawy: 60 minut
Wydajność: około 1,5 kg/m² na 1 mm grubości warstwy
Grubość warstwy: 1 do 10 mm
Temperatura wykonywania prac: + 5 st.C do + 25 st.C
Początek wiązania: ≥ 60 min.
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 3 N/mm2
Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 8 N/mm2
Przyczepność do podłoża: ≥ 0,5 N/mm2
Reakcja na ogień: A1
Produkt posiada: Atest PZH 
Materiały Budowlane Gliwice